2012-07-30

Šeimos probleminės situacijos

Visas problemas galima išspręsti susitarimu

  1. Tėvas ir motina iš skirtingų šeimų atsinešė savą požiūrį į vaikų auklėjimą. Vyksta diskusija. Vaikai parodo neeilinius gabumus ir šią situaciją išnaudoja savo naudai.
  2. Tėvai kovoja už valdžią šeimoje ir tam naudoja vaikus.
  3. Tėvas ir motina nesupranta, kad nereikia auklėti vienas kito, o reikia auklėti vaikus. Reikia suprasti, kad tėvo ir motinos funkcijos vaikų auklėjime yra skirtingos. Kiekvienas iš jų suteikia skirtingas, bet būtinas vaikui savybes.
  4. Šeimos, kur vienas asmuo nėra vaikams tėvas ar motina. Tik labai tolerantiškas asmuo leidžia savo partneriui auklėti vaiką kaip savo.
  5. Nepilna šeima – ir auklėjimas nepilnas, nes niekas negali būti tėvu ir motina viename asmenyje ir duoti tai, ko jis (ji) neturi. Reikia ne tik imti alimentus, bet ir leisti partneriui dalyvauti vaikų ugdyme.

5 komentarai apie “Šeimos probleminės situacijos

  1. 1. Iš tikrųjų tai žema, kai vaiką paverčia daiktu, pelnydamiesi iš jo gabumų. Šiais laikais, tai dažnas atvejis. Tai lyg tėvų neišsipildžiusias gyvenimo svajones įgyvendina savo brangiausiais vaikais pasinaudodami.
    2. Neturėtų taip būti. Vaikai nuteikynėjami prieš vieną iš tėvų, tai sakyčiau tėvų psichologinės problemos.
    3. Daznai pasitaiko jog seimoje tarp vyro ir moters, tai yra mamos ir tėčio kyla konfliktai kaip teisingai auklėti vaikus,tuomet ir prasideda vienas kito auklėjimas.Tačiau tėvai pamiršta vieną svarbų ir nenuginčyjama dalyką tėvo ir motinos vaidmuo, auklėjant vaikus turėtų būti lygiavertis.Abu tėvai yra svarbūs vaikams,kiekvienas suteikia vaikui skirtingas,bet būtinas savybes. Motina vaikui – moteriškumo, motiniškumo, grožio, meilės, jautrumo modelis.Tėvas vaikui – vyriškumo, atkaklumo, stiprybės modelis.Motina tai pirmasis žmogus kurį pamilsta vaikas su kuriuo jaučia ryšį,tad svarbu jog tas ryšys nenutrūktu ir augant vaikui ne tik mergaitei yra svarbus motinos vaidmuo,kaip moters pavyzdys,bet ir berniukui svarbu igyti to svelniosios puses.Tėvas ne ka mažiau svarbus asmuo seimoje jis duoda berniukui drąsa,pasitikejima savimi,atkakluma,mergaitei tevas yra svarbus tuo jog jis jai yra busimo vyro atvaizdas.Neretai ir yra sakoma jog vyras renkasi zmona pagal mama,o moteris vyra pagal teti..Visa tai ir pasako kokie mes esame svarbus savo vaiku gyvenime..tad vietoj to jog gincitumemes tarpusavyje ir konfliktuotumeme del vaiku auklejimo geriau kiekvienas susitelkime i savo role ir pasistenkime buti geriauseis tokiais pavyzdziais,kad musu dukteris ir sunus sukurtu laimingas seimas…
    4. Šiuo atveju, manau svarbiausia vaiko interesai, prieš priimdamas naują partnerį į savo namus, turi pasverti vaiko ryšius su naujuoju partneriu, leisti vienam kitą pažinti. Mano nuomonė, jei priėmei į savo šeimą naują žmogų, jis turi eilgtis su vaiku tolerantiškai atsižvelgti į taisykles, kurios buvo nusistovėję tuose namuose.
    5. Šis faktas tiesiogiai susijęs su mano situacija. Reti apsilankymai pas tėtį būna patys gražiausi. Bandymas už visus metus atiduoti skola, neduoda naudos vaikams, nors visada pabrėžia, kad aš matau jus tik dvi savaites per metus, bet jei visą tai padalinti visiems metams, tai – kruopelytė. Vaikai tai priima kitaip, jie pasveria ir mato kur didesnė nauda, tik ne visada tai parodo. Dažnas atvejis pasitaiko, kai negauna ko nori, prisimena tėtį, jo gražius ždžius, darbus…Šito neišvengsi, bendrauti vaikams negali uždrausti, jiems reikia tėčio. Manau, svarbu su vaikais palaikyti bendravimą ir duoti suprasti, kad abu tėvai, vienodai juos myli, ir nesvarbu kokie pirkiniai tau glosto širdelę. Ne daiktai svarbiausia, o tarpusavio ryšiai, supratimas, palaikymas, meilė.

  2. 1. Mano nuomone, yra labai svarbu, kad tevai butu pasiruose tevystei, jai nusiteike ir pasirenge prisiimti visas atsakomybes. Suprantama, kad tevai ateina is skirtingu seimu, taciau suaugusieji butent todel ir vadinami suaugusiais, kad galetu rasti optimalius sprendimus. Net jei ju poziuriai vienu ar kitu klausimu ir skiriasi, vaikui to akivaizdziai demonstruoti nereiktu. Vaikas turi suprasti, kad gerbti reikia ir tecio ir mamos nuomone, todel teveliai turetu susitarti, rasti iseiti is tam tikros padeties atsizvelgiant tiek i vieno, tiek i kito nuomone.
    2. Cia vel gi, kaip ir pirmoje situacijoje, manau, kad tevai turetu i tai ziureti atsakingiau. Vaikui turi buti vienodai svarbi abieju – tiek mamos, tiek tecio, nuomone. Todel negincijamai svarbi tokiu atveju tampa darna seimoje. Kad teveliai kartais nesutaria, tai yra normalu ir kiekvienoje seimoje kartais tai atsitinka, taciau vaikai niekada negali buti tokiu gincu ikaitai. Ir ne tik del to, kad vaikas tokia situacija naudojasi, o ir todel, kad vaikui vienaip ar kitaip tai ugdo nepilnavertiskuma.
    3. Zinoma, kad tevai turi skirtingas funkcijas vaiku auklejime, kad vienas gali ugdyti vienokias savybes, o kitas – kitokias. Taciau tevelaii, net teikdami skirtingus suvokimus vaikui, butinai turi vienas kita palaikyti ir pritarti, kad tai vaikui butu daug labiau itikinama.
    4. Tokia situacija kiekvienu atveju yra gan sudetinga, ypac, kai kitas zmogus i seima ateina tada, kai vaikai jau paauge. Ateinantis zmogus (pamote ar patevis) turi suvokti, kad jis yra svetimas, kad jo vaidmuo priimant vienokius ar kitokius sprendimus vaiku atzvilgiu nebus lygiavertis su tikrosios mamos ar tecio. Atsakomybe, zinoma, turi priimti ir mama ar tetis, kuris i seima atveda kita zmogu, jis ar ji, turi atsakingai pasverti viska ir nustatyti tam tikras ribas, kad susikloscius tam tikrai situacijai, vaikai neliktu nuosalyje ir naujasis mylimasis ar.mylimoji nebutu svarbiau nei vaikai.
    5. Situo atveju, drisciau nesutikti. Norint dalyvauti vaiku auklejime, reikia buti to vertu ar verta. Ne retai seimos issiskiria del to, kad gyventi kartu neimanoma del vieno is partneriu alkoholizmo, narkomanijos ar smurto. Taip besielgiantis zmogus dazniausiai elgiasi neadekvaciai, todel esu isitikinusi, kad ne visada bendravimas su abiem teveliais skirybu atveju yra butinas. Kategoriskai nesutinku su tuo, kad blogas pavyzdys yra geriau nei jokio pavyzdzio. Todel manau, kad ir vienas ish teveliu, gali uzauginti saunius vaikus, turincius pacias geriausias savybes.

  3. 1. Matydamas, kad konfliktai spręndžiami diskutuojant ir einant į kompromisus, vaikas auga tolerantiškas, nebijantis išreikšti savo nuomonės, žinantis ir suprantantis savo poreikius bei nuostatas.
    2. Manipuliacija vaiku daro jam itin žalingą įtaką, nes subrendęs toks asmuo pats gali imtis tokių destruktyvių veiksmų arba gali tapti emociškai neatsakingas, šaltas savo būsimuose santykiuose.
    3. Motina ir tėvas yra lyg 2 skirtingi poliai, kurie turi vienodą galios įtaką, bet skirtingą galią suteikti ir patenkinti skirtingus vaiko pereikius ir žinias.
    4. Iš vaiko neturėtų būti reikalaujama pripažinimo pašalinio asmens, kad jis taptų tikruoju tėvu ar motina. Jis gali būti draugas arba tik mandagiai gerbiamas asmuo. Tačiau protingas auklėjimas dar niekam nepadarė blogos įtakos.
    5. Kokybiškas ugdymas yra daug svarbesnis nei kiekybiškas. Net trumpesnis laikas praleistas rodant vaikui dėmesį, pagarbą, įsiklausant į vaiko noros, poreikius ir išgyvenimus yra daug svarbesnis nei ilgas, bet emociškai šaltas.

  4. 1. Reikia ieškoti bendrų interesų, jai vaikai linkę piešti ar pan.nereikia jų stabdyti ir bandyti padaryti tai ko iš jų nebus.
    2. Negalima vaikų sąskaita aiškintis savo santykius, vaikai vėliau tai supras ir praras pasitikėjimą ir pagarbą tėvais.
    3. Teisingai pasakyta, kad kiekvienas tėvas šeimoje turi vaidmenį. Tarkim vienas griežtesnis kitas švelnesnis. Ir jeigu vienas subara kitam nereikia guosti, nes tada vaikas supras jo silpna vieta ir pastoviai eis guostis.
    4. Jai tu pasirenki partnerį, reiškia pasirenki sau ne tik vyrą (moterį), bet ir savo vaikų tėvą. Todėl teisės šeimoje turi būti lygios visais klausimais taip pat ir vaikų. Vaikų problemos yra bendros. Nebent atsiranda kita problema, kad vaikas nenori pripažinti patėvio (pamotės). Tada reikia kalbėti su pačiu vaiku ir bandyti išsiaiškinti problemos prasmę.
    5. Tėvai turi rasti bendrą kalba, juk vaikas kenčia matydamas tėvų nesutarimus. Manau jai vaiką padaryti sugebėjo tai sugebės ir juo pasidalinti ir tinkamai jį ugdyti. O alimentai yra privalomi, jai geranoriškai nesutinka partneris jų mokėti tai tada yra teisinės institucijos.

  5. Labai svarbu, kad šeimoje vyras ir moteris sutartų, kad būtų vieningi ir galėtų vaikui parodyti, kad šeima yra ta vieta, kur jis gali kreiptis bet kokios pagalbos. Tėvai turėtų mokyti atviro bendravimo ir pasitikėjimo vienas kitu.

Komentavimo galimybė išjungta.