2019-02-06

Socialinės pedagogikos ir etikos studijų programos studentė, „Pozityvisosios tėvystės“ klubo vadovė Inga Navickaitė.

Studentų pažintis su simuliacija ir žaidyba. Vilniaus miesto lopšelyje-darželyje “Justinukas“ buvo pristatyta knyga „Tėvai vaikams – vaikai tėvams“

2017 m. pirmąją pavasario dieną (kovo 1 d.), socialinės pedagogikos bei socialinės pedagogikos ir etikos studentės kartu su dėstytoja doc. dr. Sigita Burvyte lankėsi Vilniaus miesto lopšelyje-darželyje “Justinukas“. Šios ikimokyklinio ugdymo įstaigos pedagogams buvo pristatyta metodinė knyga „Tėvai vaikams – vaikai tėvams“. Pristatymo metu, knygos autorė doc. dr. Sigita Burvytė dalinosi pagrindinėmis knygos įžvalgomis su pedagogais bei kartu su entuziastingais studentais, sumaniosios žaidybos pagalba, įtraukiai ir linksmai suvaidybino keletą vaikų ugdymo situacijų. Vilniaus miesto lopšelio – darželio „Justinukas“ direktorės Monikos Kelpšienės iniciatyva, stiprinti bendruomenės narių tarpusavio santykius ir pedagogų kompetencijas, pasitelkiant sumaniosios edukacijos idėjas, pasiteisino. Tiek pedagogai, tiek studentais džiaugėsi prasmingų veiklų rezultatais. Knygos pristatymo metu studentų pasirinktas žaidybos metodas supažindino pedagogus su vaikų kokybiško bendravimo svarba šeimoje, principais ir vertybėmis.

Po įdomaus ir išsamaus knygos pristatymo dėstytoja savo studentėms pritaikė akvariumo metodą duodama užduotį pravesti pedagogams žaidimą, susijusį su bendravimu ir bendradarbiavimu. Studentės puikiai susidorojo su duota užduotimi, sugalvoję pedagogams žaidimą susijusį su emocijomis, bendradarbiavimu ir vaidyba. Popietė buvo vertinga ir naudinga tiek pedagogams tiek studentėms. Ikimokyklinio ugdymo pedagogus palikome linksmus, laimingus ir kupinus džiugių įspūdžių.

Tikimės ir toliau studijuodamos socialinę pedagogiką, žaidybos ir simuliacijos dalyko studijas tęsti ne tik Lietuvos edukologijos universitete, bet ir už jos ribų, nes nėra intelektualesnės, socialiai ir pilietiškai labiau tinkamos studijų aplinkos, įgalinančios mus gilintis ne tik į studijų programas dėstomas universitete, bet ir vaikų socialinę gerovę. Būtent nuo vaikų priklausys kokia bus mūsų ateitis.