2012-07-30

Žvaigždė ar universalas

Žiūrėdami į savo naujagimį, mes turime pagalvoti, kokį žmogų mes iš jo išauginsime: genijų, žvaigždę ar šiaip sėkmingą, visapusišką ir laimingą žmogų.

W. A. Mocartas, būdamas vos penkerių, parašė pirmąjį savo muzikinį kūrinį, tačiau gyvenimą baigė sulaukęs vos 35 metų, būdamas vienišas. Garsus rusų poetas S. Jeseninas, būdamas savo šlovės viršūnėje, nusižudė, sulaukęs vos 30 metų. Sunku patikėti, kad jie buvo laimingi, nes žudosi žmonės, kai neranda išeities iš susidariusios padėties, kai savo gyvenimą laiko beprasmiu. Viso to pradžia – vaikystėje.

Tik vienoje srityje ypač gerai besireiškiantis žmogus kitose srityse dažnai būna bejėgis. Net genialus vienpusiškumas žmogaus laimingo nedaro.

Neverskime savo vaikų būti vunderkindais, genijais, žvaigždėmis, nes publika juos greitai pamiršta ir pasmerkia dvasinėms kančioms, kai jų šlovės laikas praeina.

Tegu jie būna universalūs, kad jie vidutiniškai gerai mokėtų šokti, dainuoti, groti, žaisti krepšinį, tinklinį, futbolą, gebėtų bendrauti, šeimininkauti, pažinti gamtą ir jos reiškinius.

O ką manote Jūs?

6 komentarai apie “Žvaigždė ar universalas

  1. Mano manymu svarbiause isauginti laiminga zmogu.Tai padaryti sunku nes mes duodame vaikams pagrindus auginame juos taip kaip mums atrodo teisinga,taip kad butu geriause juk kiekvienas is musus linkime savo vaikui laimes,kiekvienas is musu savo vaika laikome ypatingu nes jis juk musu..Todel daznai ir tevai perspaudzia laikydami savo vaika ypatingu iekodami jame talentu,taciau juk ir mes ne visada zinome kas musu vaikams yra geriause ,todel manau jog jeigu jusu vaikas nenori butu tuo ypatingu nenori isiskirti jokiais gabumais ar talentais tai ir nereiketu jo versti isiskirti suteikite jam tiesiog vaikyste,leiskite jam buti vaiku…Uzauges jis pats pasirins savo kelia buti genijum, zvaigzde ar tiesiog laimingu zmogum…

  2. Supratau, kad laisvė sekti paskui smalsumą – sveikas dalykas. Tėvai, auklėtojai ir mokytojai turėtų skatinti vaikų smalsumą, kad jie suaugę turėtų norą analizuoti aplinkui vykstančius reiškinius ir daryti apibendrinimus… Tai pagrindinis dalykas kas turėtų būti ugdoma ugdymo institucijose…

  3. Visi tėvai augindami vaikus visų pirma nori, kad jie užaugtų sveiki ir laimingi. Vaikas laimingas tada, kada yra tenkinami jo poreikiai, o ne verčiama daryti tai kas atrodo tėvams naudinga….Dažniausiai tėvai klysta versdami vaikus mokytis pvz: muzikos (jei vaikas neturi tam gabumų ar polinkio į tai) ar studijuoti tokią specialybę, kurios pageidauja tėvai. Tokiu atveju vaikai mokosi per prievartą, bet jiems tai nėra įdomu, tačiau jie nenori įskaudinti tėvų ar negali jiems prieštarauti. Visada reikia atsižvelgti ir į vaiko poreikius, norus ar net svejones. Juk visi kažkada apie kažką svajojome ar net ir dabar svajojame.

  4. Jūs teigiate, kad užaugęs vaikas pats pasirinks savo kelią – būti genijumi, žvaigžde ar tiesiog laimingu žmogumi. Jeigu būtų taip paprasta pasirinkti, aš žinoma rinkčiausi Einšteino likimą. Neblogai būti ir Puškinu, bet jį nesulaukus 40-ties dvikovoje nušovė, Deja, mano norai nesipildo. Gyvenimas pasiūlė statybininko specialybę, nes darželyje gerai stačiau smėlio pilis ir kasiau griovius, tai ir po šiai dienai tuos griovius kasu. Žinoma laimingesnis būčiau jeigu daryčiau atradimus, kuriuos darė ir daro kiti. Deja, norai nesutampa su galimybėmis. kalbant rimtai, nepatartina vaikų daryti žvaigždėmis. Žvaigždžių gyvenimas tik iš toli gražus, bet pasibaigus šlovės periodui seka didelis depresijos ir vienišumo periodas. Manyčiau, vaikus reikia ugdyti visapusiškus, kad ir kur jie bebutų, visur pritaptų, gerai jaustūsi ir visuomenėje priimtinu normų nepažeidinėtų.

  5. Jeigu gamta žmogui, ko jis nori pateiktų ant auksinės lėkštelės, jo norai tikriausiai užsibaigtų noru pavalgyti, išgerti ir pasimylėti. Deja ir šituos dalykus reikia sugebėti pasiekti, t.y. užsitarnauti. Kada šiuos poreikius patenkina, atsiranda noras būti reikšmingu politiku, verslininku ar meno žvaigžde. Deja, to visi nori, bet tai pasiekia, tik tie, kuriuos tėvai tam deramai ruošia. Daugumos žmonių svajonė – atsispirti kaip toje dainoje dainuojama: „Kad vis taip būt, kad vis taip būt, kad visos dienos šventos būt, kad viena būtų dirbama ir ta pati išgeriama“. Iki šiol nemačiau spaudoje nei vieno darbdavio, kuris ieškotų „svajotojo“.

  6. Manau, kad ne visi ir nori būti tomis žvaigždėmis, tiesiog gyvenimas pats atsirenka kas yra iš tikrųjų geras savo srities specialistas, o kas ne. Laikas viską sudėlioja kur kam vieta, ar žmogaus pavardė puikuosis mokykliniuose vadovėliuose ar tik ant paminklo kapinėse. Ne visi realizuodami save nori tapti žinomais. Visi be išimties garsūs menininkai, muzikantai, kuria savo malonumui, todėl jie ir yra tokie geri. Tėvų noras vaiką matyti didžiosiose scenose, ant žurnalų viršelių yra suprantamas, juk jie nelinki vaikui blogo, jie tik laimę supranta savaip. Aš manau kad vaikas turi užsiimti veikla kuri jam iš tiesų patinka. Aukštas berniukas nebūtinai turi lankyti krepšinio treniruotes vien dėl to, kad jo fiziniai duomenys tam tinkami, o gal jis nori sportuoti ką nors kitą… Viskas kas yra daroma per prievartą , neatneš jokių vaisių, atvirkščiai vaikas taps nelaimingu.

Komentavimo galimybė išjungta.