Ugdymo klaidos

Pagrindinės žmogaus ugdymo problemos kyla iš visuomenėje egzistuojančių nuostatų:

 • Kad žmogaus ugdymas prasideda mokykloje, nors mokslas įrodė, kad tuo metu didžioji dalis žmogaus fizinių, protinių vystymosi galimybių ir charakterio formavimosi savybių yra išsemtos.
 • Kad pagrindines fizines, protines ir charakterio savybes žmogus paveldi, nors mokslas įrodė, kad šias savybes suformuoja jo gyvenamoji aplinka.
 • Kad viską, kas reikalinga sėkmingam žmogaus egzistavimui, laikui bėgant įgis savaime. Praktika rodo, kad lavinami ir ugdomi žmonės pasiekia daugiau.
 • Kad vaiką reikia visapusiškai globoti, šiltai rengti, sočiai maitinti, nešioti ant rankų ar vežioti vežimėlyje. Nuo to žmogus tampa nesavarankiškas, neužsigrūdinęs, prakaituotas, storulis, fiziškai silpnas, nejudrus ir nekoordinuotas.
 • Kad reikia pripirkti žaisliukų, knygučių ir mokyti to, ko visi moko: piešti, lipdyti, konstruoti ir visa tai daryti kambaryje. Visgi daugiausia potyrių vaikas turi gauti gamtoje. Pirmu atveju jis įgis priklausomybę ir vienpusiškumą, antruoju – įvairiapusį pažinimą ir universalumą.
 • Kad darželiuose vaikai ugdomi geriau, nei šeimoje, nors laikymas darželiuose tarp bendraamžių sąlygoja menką kalbos, bendravimo ir kitokio pobūdžio socialinį vystymąsi.
 • Kad vaikus sėkmingai išugdyti gali ir vienas iš tėvų. Visgi vaikams būtina matyti abiejų lyčių: tėvo ir motinos elgesį ir tarpusavio santykius.
 • Kad televizorius prisideda prie vaiko ugdymo, nors jis yra didžiausias vaiko fizinio ir protinio vystymosi priešas. Jis silpnina regėjimą, daro vaiką nejudrų, nesivysto jo vaizduotė, jis įgauna iškreipto gyvenimo vaizdą.
 • Didžiausias fizinio vystymosi priešas – cukrus. Nesivysto vidaus organai, nesveiki dantys, silpni kaulai.

Kaip išvengti ugdymo klaidų, kaip pakeisti nusistovėjusias nuostatas ir tvarką, reikia diskutuoti, tartis, sudaryti veiklos programą ir veikti.

Mes Jūsų paslaugoms

13 Komentarai

Daugelis vaikų auklėjimo metodų gali ne tik pakenkti tėvų ir vaikų santykiams, bet ir menkinti vaiko savivertę. Vaiku ugdymas – atsakingas kasdienis, bet nebūtinai sunkus, darbas. Faktas: reikia ugdyti sveiką vaiko savivertės jausmą, kad jis galėtų ramiai priimti gyvenimo smūgius ir lengviau atsitiesti po jų. Be to, sveikas savivertės jausmas padės vaikui mokantis pačiam savarankiškai daryti sprendimus ateityje – tai ypač svarbu paauglystėje, kai bendraamžių įtaka labai stipri ir vaikas turės atsispirti pasiūlymams išbandyti alkoholį, cigaretes, narkotikus.Venkite kysiu, grasinimu, priekabiu, kritikos, pliaukstelejimu, veiksmo atidejimo, nenuosirdziu pagyru.

Tėvų tarpusavio elgesys, šeimos vertybės ir požiūris įįįįįįįįįįįįįįįi aplinkinius, daug kas formuoja vaiko charakteri, požiūri i gyvenimą ir visuomenę. ugdydami tėvai daro klaidų, svarbu tas klaidas nekartoti iš kartos įi kartą.viskas kas supa vaiką ji ugdo, tik svarbu atrasti privalumus, ir nepiknaudžiauti , kad nepadaryti vaikui žalos.

Gyveni ir mokaisi, kuo daugiau drausi vaikui tuo labiau jis tai darys. O pastūmėsi į tai, tada jis galvos kad nieko blogo nedaro. Kiekvienam vaikui ugdymas yra individualus. Vieni lengvai kiti sunkiai linkę pasiduoti į auklėjimą. Nuo tėvų priklauso kaip jie išauklės savo vaiką. Svarbu suvokti, kad ugdai atskirą asmenybe, kuri kažkada turės išeiti į pasaulį su savo vertybėmis ir gyventi savarankiškai.

Perskaičius nuostatas apie vaiko ugdymą kyla tik viena išvada: laimingas vaikas ne tas, kuris aprūpinamas viskuo materialiai (žaislai, geriausias darželis, televizorius), o tas, kuris MYLIMAS jį supančioje pozityvioje aplinkoje, kuriam suteikiamas adekvatus rūpestis su laisve būti savarankiškam.

Dabartinėje, vis modernėjančioje visuomenėje, kur televizija, kompiuteriniai žaidimai ir virtualus bendravimas ima viršų, manau, svarbu kuo daugiau informacijos ir palaikymo skirti jauniems tėvams, kurie susilaukia savo pirmagimio.

Lietuva, tai ta šalis, kurioje dar laikomasi sovietmečiu nusistovėjusių normų ir vertybių. Nesakau, kad visiškai pritariu liberalizmui vaiko auklėjime, nes davus vaikui visišką laisvę, jie praranda pareigos jausmą ir žino tik savo teises. Pirmoji institucija ugdanti vaiką - šeima. Šeimoje formuojamos vertybės ir nuostatos, kuriomis vaikas vadovausis ateityje. Mano patirtis rodo, kad šeimoje ir visuomenėje svarbu disciplina, tolerancija, empatija, meilė artimui ir pagarba.

Drįsčiau su keliomis iš šių nuostatų nesutikti. 1.Televizorius irgi gali būti priemonė ugdymui - nelygu ką per jį vaikas žiūri. Yra puikių dokumentinių filmų apie gamtą, žemę, kosmosą ar istoriją, kurie tikrai papildys vaiko žinias, o jeigu dar kartu su tėvais žiūrės, tai turės ir apie ką padiskutuoti. 2. Dėl visapusiškos globos žalos. Per didelė kontrolė daro žalą, bet kad nuoširdus tėvų rūpesti ir meilė - tikrai nemanau.

Puikios įžvalgos. Labai gaila, kad šiandieninėje visuomenėje dažnai nutin ka taip, kad tėveliai neranda laiko bendroms veikloms ir pramogoms su vaikais. Vaikučiai žaidžia vieni, dažniausiai kambaryje, retai kada išeina į lauką, į muziejus ar parkus. Tai lemia, kad vaikui darosi sunku judėti, jis greitai pavargsta, stokoja kantrybės, jį mažai kas domina.

Gyvenant šiuolaikinėje visuomenėje, norint neatsilikti, reikia bėgti, griūti, skubėti. Dažnai jauni tėvai besistengiantys įsitvirtinti šiuolaikinėje visuomenėje, siekiantys karjeros aukštų, pamiršta elementarius su jų vaikais susijusius dalykus. Dalis pamiršta, kita dalis visai nežino, kad jų vaikams svarbiausias yra emocinis ryšys. Ryšys su artimiausiais žmonėmis - tėvais. To negali atstoti spalvoti žaisliukai, ryškūs televizijos vaizdai ir kompiuteriniai žaidimai.

Kiekvieno vaiko gyvenime, maži dalykai - maži potyriai labai atsiliepia būtent paauglystės laikotarpyje. Nuo ko ir priklauso tolimesnis gyvenimas.

Sutinku su straipsnyje pateiktomis mintimis. Manau, kad šios klaidos kyla iš visuomenės formuojama klaidingo požiūrio į rūpinimąsi vaiku. Dažnai tai yra per daug materializuojama, vaikui norima suteikti kuo daugiau komfortabilumo, suteikti jam galimybes džiaugtis nerūpestinga vaikyste. Tačiau realybė yra visai kita, todėl vaikas turi nuo mažens mokytis rūpintis savimi, patenkinti tam tikrus savo poreikius, tobulėti.

Komentuoti

Filtered HTML

 • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
 • Leidžiamos HTML žymės: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Plain text

 • HTML žymės neleidžiamos.
 • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
CAPTCHA
Klausimas, skirtas patikrinti ar esate žmogus ir išvengti automatinių komentuotojų.