2022-05-24

Logopedė metodininkė Eglė Raišuotienė
Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Ramutė Mikšėnaitė - Umbrasienė

Lauko skaitymo erdvė Vilniaus lopšelyje – darželyje „Žilvitis“

Ikimokyklinio ugdymo įstaigoje ugdymas(is) vyksta visą dieną. Didžiausias dėmesys skiriamas ugdymui(si) per žaidimus. Atšilus orams vis daugiau laiko praleidžiama kieme. Norint, kad ugdymas(is) ir toliau vyktų kokybiškai, ieškoma naujų idėjų kuriant lavinančias aplinkas. Kuriant, atnaujinant ugdymo(si) erdves ieškoma naujų idėjų, kurios ugdytų sveiką, orų, bendraujantį, smalsų, kuriantį ir sėkmingai besiugdantį vaiką. Jose siekiama organizuoti skirtingas veiklas, suteikti galimybę vaikams pasirinkti įvairias priemones, kurios padėtų ugdyti(s) ir lavinti skirtingas vaikų gebėjimų ir pasiekimų sritis, teiktų pažinimo ir atradimo, bendravimo ir bendradarbiavimo džiaugsmą.

Šiais metais Vilniaus lopšelyje – darželyje „Žilvitis“ viena iš prioritetinių sričių yra kalbinių įgūdžių lavinimas. Įstaigos logopedė Eglė ir mokytoja Ramutė inicijavo idėją sukurti skaitymo erdvę kieme. Aptarus idėjas su administracija, buvo išspręstas klausimas dėl tinkamos vietos skaitymo erdvei kieme įrengti.

Gegužės mėnesį įstaigoje vyko „Lauko skaitymo erdvės atidarymas“. Pirmosiomis gegužės savaitėmis vyko pasiruošimo darbai: buvo puošiami medžiai spalvotomis juostelėmis, atnaujinta ir perkelta lauko bibliotekėlė, ryškiomis spalvomis perdažytas namukas, pakabintos supynės, pakabintos jaukios užuolaidėlės, lauko lemputės – burbulai.

„Lauko skaitymo erdvės“ atidarymo dieną visi įstaigos vaikučiai ir darbuotojai buvo pakviesti į šventę, kurios metu pristatyta nauja edukacinė – kūrybinė erdvė kieme. Visus ateinančius pasitiko mįslės ant asfalto. Susirinkus darželio bendruomenei, įstaigos direktorė Inga ir pavaduotoja Ramunė tarė keletą pačių gražiausių žodžių, direktorė Inga perkirpo raudoną juostą ir atidarė naujai sukurtą lauko erdvę. Logopedė Eglė ir mokytoja Ramutė išdalino grupėms žemėlapius, kurių pagalba visa įstaiga buvo supažindinama su „Lauko skaitymo erdvės“ stotelėmis. Pirmiausia, visi vaikai kartu su mokytojomis ieškojo kur yra tako pradžia ir pirma stotelė – kūrybinė erdvė – spalvotas namukas. Jame visi vaikučiai turi galimybę piešti vaškinėmis kreidelėmis ant didelio išvyniojamo popieriaus, o ant galinės sienelės – asfalto kreidelėmis. Kitoje stotelėje – lauko bibliotekėlės erdvėje – vaikai, sudalyvavę akcijoje „Dovanoju knygą“ – užpildė tuščią lauko bibliotekėlę dovanotomis knygomis. Šioje erdvėje vaikai ir mokytojos buvo pakviesti jaukiai atsėsti ant suoliukų su pagalvėlėmis, sūpynių ir paskaityti, pavartyti knygeles, o mažieji dar turėjo galimybę knygeles vartyti atsisėdę į dėžes. Keliaujant į sekančią stotelę, vaikus pasitiko spalvotomis juostelėmis išpuošti medžiai bei ant jų kamienų iškabintos raidės, skiemenuoti trumpi žodžiai bei, jau skaityti mokančius vaikus, pasitiko sudėtingesnės žodžių kortelės, pvz., vienoje jos pusėje parašytas daiktavardis, kitoje būdvardis arba daiktavardis ir veiksmažodis. Pristatyta ir piknikų erdvė, kurioje vaikai kartu su mokytojomis gali gerti arbatėles, vesti edukacijas, švęsti gimtadienius ar ramiai leisti laiką.

Ištyrinėjus žemėlapį, aptarus visas stoteles, logopedė Eglė ir mokytoja Ramutė visus pakvietė pasivaišinti saldžia dovanėle ir šilta arbata.

Kiekvienas atėjęs visada ras ką veikti, kuo užsiimti ir kaip kokybiškai praleisti laiką šioje erdvėje. Logopedė Eglė ir mokytoja Ramutė taria nuoširdų „AČIŪ“ direktorei Ingai, pavaduotojai Ramunei ir visai įstaigos bendruomenei už pasitikėjimą, tikėjimą ir palaikymą kuriant naują erdvę.