Registracija 2023 m. vasarai!

Šią 2023 m. vasarą kviečiame vaikus ir jaunuolis į dvi stovyklų  pamainas:

1. „Bendraudamas žaidžiu – save atrandu“, birželio 26-30 d., 6-13 m. vaikams

Stovykla skirta vaikų tarpusavio sugyvenimo įgūdžiams stiprinti žaidžiant, simuliuojant gyvenimiškus scenarijus, gilinant savo žinias apie save ir juos supantį pasaulį patyriminiu būdu.

1 diena: „Susipažinkime. Tai aš. O kas tu?“
Pirmoji stovyklos diena skirta dalyvių susipažinimui, stovyklos teritorijos tyrinėjimui, stovyklos taisyklių kūrimui.
Edukacinė žinutė vaikams. Mokysimės pristatyti save ir savo stiprybes kitiems ir išgirsti, suprasti, priimti šalia esantį su savo išskirtinėmis savybėmis bei charakterio bruožais. Šiuos įgūdžius vaikai lavins spręsdami sužaidybintas situacijas, kurie bus nufilmuoti ir peržiūrimi paskutinę stovyklos dieną.
Diena skirta savo stiprybių pažinimui bei vidinių resursų atpažinimui, kitų vaikų pažinimui, vaikų tarpusavio santykių stiprinimui ir susipažinimo žaidimams. Pirmą dieną bus organizuojamos aktyvios fizinės – edukacinės veiklos.

2 diena: „Kartu veikiu – smagiai gyvenu“
„Smalsuolių kūrybinės laboratorijos“ – įtraukiančios ir integruotos gamtos ir inžinerijos tyrinėjimais pagrįstos patyriminės veiklos (kaip pastatyti plaustą?; kurio pievos augalo šaknys ilgiausios, lapai karpyti, o žiedai balti?
Interaktyvus patyriminis žaidimas „Lobio paieška kitaip“ – orientacinis žaidimas padės vaikams mokytis spręsti problemines situacijas, talkinant edukatoriams. Pabėgimų kambario išbandymas „Sumani šeima – sumaniame kaime“.

3  diena: „Jausmus atpažinau – save suvaldžiau“
„Jausmų šarada“ – žaidimas skirtas susipažinti su jausmų įvairove bei veiksmų ir žodžių galiai suvokti, reiškiant savo jausmus. „Rutuliukų žaismas“ – dailės edukacijos elementais paremta veika, kuri padės vaikams pažinti savo jausmu kai yra pažeidžiamos asmeninės ribos. „Gamtos vaizdų terapija valdant emocijas“ – vaikai susikurs savipagalbos planą kaip elgti esant apimtam stiprių emocijų bei susipažins su emocijų valdymo būdais bei įgis įrankius kaip juos panaudoti, kai apima stiprios emocijos.

4 diena: „Pažintis su tradiciniais amatais“
„Amatų dirbtuvės“ – drožyba ir šaukštų gamyba, veltinis, dekupažas, sviesto mušimas, kastinio gamyba, nerimas, mezgimas, audimas. „Gondingos mūšis“ – kursime istorinio mūšio scenarijų ir jį sužaidybinsime. Vakare kartu su šeimos nariais ir edukatoriais vakarosime prie laužo „Varkalių gegužinėje“ ir prisiminsime lietuvių liaudies tradicijas (šokiai rateliai, žaidimai). Žaisime Lietuvių liaudies žaidimus, dainuosime dainas, kas prisidės prie vaikų tautiškumo, vaikų tarpusavio ir šeimos narių tarpusavio santykių stiprinimo ir puoselėjimo.

5 diena: „Savo talentus realizavau – laimingu tapau ir save pažinau“
„Madų šuo“ – pagal savo talentą ir duotą instrukciją vaikai sukurs rūbą, kurį demonstruos baigiamojo renginio metu.
„Talentų šou“ – kiekvienas vaikas pristatys savo talentą baigiamojo renginio metu, o edukatoriai padės kiekvienam vaikui pasiruošti.

Kiekvienos dienos pabaigoje bus poilsio laikas, refleksija, savo patirčių įsivertinimas ir „Bombos“ sprogdinimas.

Stovyklą veda vaikų dienos centro „Mes“ komanda Lina Jasaitė,  Giedrė Čiunkaitė, Sigita Burvytė, Žana Raibužienė, Dalia Zapūstienė, Vida Turskytė

2. „Pažink SAVE, draugAUK ir tyrinėk PASAULĮ“, liepos 3-7 d., 13-18 m. jaunuoliams

Stovyklos tikslas – stiprinti vaikų socioemocines kompetencijas, kas padės geriau pažinti save, sėkmingai save išreikšti ir nuolat mokytis sugyventi vieniems su kitais, kuriant projektus ir tarpusavio parama paremtus ryšius.

1 diena
Skirta susipažinti vieniems su kitais per praktinį patyrimą lavinant savęs pažinimo įgūdžius bendraujant ir laisvo žaidimo metu.
Laisvas žaidimas, per situacijų sužaidybinimą padės paaugliams geriau save pažinti veikiant kartu su kitais, bet atpažinti savo vidinius išteklius, stiprybes ir charakterio trūkumus, kuriuos visos stovyklos metu mokysimės nukreipti pozityviai linkme.

2 diena
Aš ir mano personažas, diena skirta susipažinti su savo vidiniu balsu, mokytis jį priimti ir valdyti.
Savęs pažinimas bus paremtas savo šaknų pažinimu, stiprinant jaunimo tautinį tapatumą. Šiam įgūdžiui ugdytis pasitelksime istorijos žinias, žaidybą ir kūrybiškai imituosime „Gondingos mūšį“, kuris vyko tarp kuršių, vikingų ir kryžiuočių.

3 diena
Taikomi sociodramos metodai atpažįstant savo emocijas ir jausmus mentoriaujant patyrusiam edukatoriui. Veiklų metu bus sužaidybinamos probleminės gyvenimiškos situacijos ir simuliuojami jų sprendimo būdai.
Diena bus skirta debatams pačių jaunuolių pasirinkta tema.

4 diena
Patyriminė etnokultūrinė žemaitiškų patiekalų gaminimo edukacija. Diena skirta maisto gaminimo įgūdžiams stiprinti, patiems gaminant žemaitiškus patiekalus.

5 diena
Teatro terapija. Kursime spektaklį „Aš ir mano personažas stovykloje“
Stovykloje įgyti savęs pažinimo įgūdžiai bus užtvirtinami ir stiprinami pasitelkiant gongų terapiją.

Stovyklą veda vaikų dienos centro „DraugAUK“ komanda Giedrė Čiunkaitė, Vilma Augustinė, Kristina Vaškelevičienė, Edita Selenienė

Bendra informacija:

  • Grupės dydis stovyklose: apie 40 vaikų.
  • Vieta: kaimo sodyba „Pas Jeronimą“, Tvenkinių g. 8, Varkaliai, Plungės r.
  • Veiklos zona: didelis valgomasis su židiniu, daug jaukių erdvių pokalbiams,  šaldytuvas, virdulys, visi reikalingi stalo įrankiai, didelis ir mažas lauko baseinai vaikams, tvenkinys su liepteliu, vandens kubilas, 2  tualetai ir dušas, lauko pavėsinė lietingam orui, pievelė žaidimams, medinės laipynės, karstyklės, 3 tvenkiniai žvejybai.
  • Atsivežti: stovyklavimo reikmenis (palapinė, miegmaišis, čiužinys), patogius paprastus rūbus atitinkamam orui, asmens higienos priemones ir maudymosi reikmenis, galvos apdangalą, užtiesalą ant žolės, drėgmei atsparią aprangą, guminius batus, lauko žaidimus (pvz., kamuoliai, badmintonas, skraidančios lėkštės), mėgstamas knygas.
  • Kaina žmogui: 325 Eur. (įskaičiuotas maitinimas 3 k./ d., priemonės ir bilietai edukacijoms).
  • Nakvynė: Nakvynei reikalinga turėti savo palapinę.
  • Atvykimas: 9 val.
  • Stovyklos akimirkas įamžins fotografas Valius Jančiukas.
  • Stovyklos organizatoriai pasilieka galimybę keisti programą, esant būtinybei.
  • Po registracijos, gausite apmokėjimo nurodymus. Taip pat, artėjant stovyklai, atsiųsime pasirašyti tėvų sutikimo formą. Registracija čia: