Jaunimo emocinės ir fizinės sveikatos stiprinimo vasaros stovykla „Jaunimo drąsa – gyventi sveikai“ 2024 m. liepos 15–19 d.

Kviečiame jaunuolius registruotis į jaunimo emocinės ir fizinės sveikatos stiprinimo vasaros stovyklą „Jaunimo drąsa – gyventi sveikai 2024“.
Kai gyvename vartotojiškoje visuomenėje, apsupti pramoginės kultūros susikuriame iliuziją, kad gyvenimas yra lengvas, be rūpesčių, o visi aplinkiniai turi tenkinti mūsų norus, įgeidžius bei reikalavimus. Tai iškreipia tikrąjį gyvenimo vaizdą ir nepadeda išsiugdyti laimingą gyvenimą padedantiems susikurti įgūdžiams, gyventi laimingo ir visaverčio gyvenimo, kuris paremtas savirealizacija ir pridėtinės vertės visuomenėje kūrimu.
Dalyvaudami bendrose sumaniosios edukacijos ir STEAM metodais paremtose veiklose, jaunuolių debatuose, etnokultūrinėse vakaronėse prie laužo, kūrybinėse laboratorijose jaunuoliai pažins savo kultūrines šaknis, senolių gyvenimo būdą, istoriją, įžvelgs bendrystės momentus, laužys nusistovėjusias nuostatas ir stereotipus ieškodami, kas kiekvieną vienija, o ne skiria. Tai sustiprins jaunuolių emocinį ir socialinį raštingumą, o rytinės ir vakarinės mankštos bei sportinės veiklos stiprins fizinę ir emocinę sveikatą.
Patyriminių edukacijų metu bus kuriama pasitikėjimu ir parama paremta tarpusavio bendravimo kultūra. Jaunuoliams teikiama pagalba padrąsins juos atviriau reikšti savo jausmus bei nuolat gilintis ir analizuoti savo emocijas. Tik suprasdamas save ir parodydamas atjautą savo silpnybėms bei pasidžiaugdamas stiprybėmis mokysis kurti visaverčius santykius su kitais jaunais žmonėmis. Diskusijos prie arbatos puodelio ar laužo bei kitos veiklos padės vieniems kitus pažinti, mokytis priimti vieni kitų kitoniškumus, suprasti save ir kitus, ugdyti toleranciją, pasitikėjimą savimi ir kitais, pozityvią savivertę ir plėtoti savirealizaciją.
Stovykloje įgyti pozityvios komunikacijos įgūdžiai padės jaunuoliams sėkmingai realizuoti save visuomenėje, o įgyti gebėjimai – veikti pagal pozityvios disciplinos principus. Įgytos patirtys padės jaunuoliams greičiau pažinti savo ir kitų asmenines fizines ir emocines ribas. Tai prisidės prie pagarbių ir palaikančių tarpusavio sugyvenimo įgūdžių ugdymosi. Taikant dramos, fototerapijos ir virtulių filmukų kūrimo edukacijos metodus, jaunuoliai mokysis atpažinti savo destruktyvius tarpusavio bendravimo modelius, stiprins pozityvios komunikacijos principais paremtus bendravimo įgūdžius. Išsiugdytas atkaklumas stiprinant savo fizinį atsparumą padės aktyviau įsitraukti į kasdieninių fizinę sveikatą stiprinančių ritualų įtvirtinimą.

Jaunuolių emocinės ir fizinės sveikatos stiprinimo stovyklos gairės

Laikas: 2024 m. liepos 15–19 d.
Trukmė: 5 dienos.
Atvykimas: 9 val.
Vaikų amžius: 13–19 metų.

Grupės dydis: iki 20 jaunuolių.
Vieta: kaimo sodyba „Pas Jeronimą“, Tvenkinių g. 8, Varkaliai, Plungės r. (rodyti žemėlapyje)
Kaina: vaikui – 220  (neįskaitant maitinimo).
Maitinimas: maistas organizuotai užsakomas iš kavinės (3 kartus per dieną), kaina vaikui – 18 eurų/dieną. Maitinimo kaina 90 eurų.

Stovyklos kaina vienam jaunuoliui – 310 Eur.

Registracija bus priimta gavus avansinį mokėjimą – 100 eurų. Likusi dalis turi būti apmokėta likus 30 kalendorinių dienų iki stovyklos pradžios.

Nakvynė: reikia turėti palapinę.

Kasdienės veiklos: rytinė mankšta, diskusijos ir praktinės užduotys vaikų ugdymo klausimais, patyriminis mokymasis, žaidimai, žygis, kūrybinės dirbtuvės, bendravimas, maudynės, etnokultūrinės vakaronės, vakaro meninė programa ir pašnekesiai prie arbatos puodelio, dienos įspūdžių aptarimas. Veiklos, paremtos STREAM edukacine prieiga ir sumanios edukacijos principais, žaidimais bei sužaidybintomis situacijomis.

Veiklos zona:didelis valgomasis su židiniu, daug jaukių erdvių pokalbiams,  šaldytuvas, virdulys, visi reikalingi stalo įrankiai, tvenkinys su liepteliu, 2 tualetai ir dušas, lauko pavėsinė esant lietingam orui, pievelė žaidimams, medinės laipynės, karstyklės, 3 tvenkiniai žvejybai.

Atsivežti: stovyklavimo reikmenis (palapinė, miegmaišis, čiužinys), patogius paprastus rūbus atitinkamam orui, asmens higienos priemones ir maudymosi reikmenis, galvos apdangalą, užtiesalą pasitiesti ant žolės, drėgmei atsparią aprangą, guminius batus, lauko žaidimų (pvz., kamuolį, badmintoną, skraidančią lėkštę), mėgstamų knygų ir gerą nuotaiką.

Veiklų pobūdis ir pristatymas: visos stovyklos veiklos orientuotos į tai, kad padėtume jaunuoliams atsiskleisti bendraujant su kitais, kaupti gyvenimiškas patirtis bei mokantis realizuoti save kūrybinėse veiklose. Įgytos patirtys stovykloje padės jaunuoliams sustiprinti savo fizinę ir emocinę sveikatą.

Laisvu nuo veiklų laiku jaunuoliai galės rinktis iš 30 skirtingų individualių ar grupinių lavinamųjų žaidimų. Jaunuoliai leis laiką žaisdami šaradas, kalbėdamiesi tarpusavyje bei su edukatoriais jiems aktualiomis temomis. Iškilus poreikiui jaunuoliai bus konsultuojami individualiai ir / ar teikiant grupines konsultacijas, gaus reikiamą socialinę ir emocinę pagalbą.

Kiekvienos dienos pabaigoje bus aptariami dienos įspūdžiai, veiklos, įgytos patirtys ir sprogdinama „Bomba“.

Preliminari stovyklos programa

Pirma diena:

„Susipažinkime. Kuo galiu prisidėti prie kuriamos gerovės?“ Pirmoji stovyklos diena skirta dalyviams susipažinti, tyrinėti stovyklos teritoriją, kurti stovyklos taisykles.

Edukacinė žinutė jaunuoliams. Jaunuoliai stiprins gebėjimą pastebėti savo ir kitų vidinius resursus bei mokysis prisistatyti ir išgirsti, suprasti, priimti šalia esantį autentišką draugą su išskirtinėmis savybėmis bei charakterio bruožais. Šiuos įgūdžius vaikai lavins spręsdami sužaidybintas situacijas.

Susipažinus jaunuoliai bus suskirstyti į grupes, kuriose pagal duotas temas galvos scenarijus. Vėliau šie scenarijai bus suvaidinti ir nufilmuoti. Stovyklos pabaigoje lauks filmo peržiūra.

Diena skirta savo stiprybėms pažinti bei vidiniams resursams atpažinti, pažinti kitus vaikus, stiprinti tarpusavio santykius ir žaisti susipažinimo žaidimus.

Pirmą dieną bus organizuojamos aktyvios fizinės-edukacinės veiklos.

 

Antra diena:

„Kalbu, girdžiu, veikiu ir prasmingai gyvenu“. Rytas prasideda judriais žaidimais, mankšta.
– „Smalsuolių kūrybinės laboratorijos“ – įtraukiančios ir integruotos gamtos ir technologijų tyrinėjimais pagrįstos patyriminės veiklos (pvz., kaip sukonstruoti estetiškus ir funkcionalius lauko baldus, kurie sukurtų jaukią erdvę vaikų diskusijoms ir kt.).
– „Plungės Oginskio parke – orientacinis žaidimas“ – jis padės jaunuoliams pažinti architektūrinį paveldą, save ir kitus, pamatyti gražias Plungės Oginskio parko vietas, talkinant sumaniems edukatoriams.

 

Trečia diena:

„Save pažinau – pasaulį prisijaukinau“. Rytinė mankšta.
– „Jausmų šarada“ – žaidimas skirtas susipažinti su jausmų įvairove bei suvokti veiksmų ir žodžių galią, reiškiant jausmus.
– Teminė fotosesija ir teatralizuotas savęs pažinimas. Bus organizuojama teminė grupinė fotosesija, jaunuoliai gaus šios fotosesijos nuotraukas, kuriose tyrinės savo jausmų išraiškas. Jausmams ir emocijoms atpažinti bei tinkamai saviraiškai lavinti bus pasitelkiama teatro edukacija ir fototerapija, kuri padės jaunuoliams pažinti savo emocijas ir jausmus bei įgalins kiekvieną analizuoti save ir atpažinti, kada pažeidžiamos asmeninės ribos.
– „Gamtos vaizdų terapija valdant emocijas“ – jaunuoliai susikurs savipagalbos planą, kaip elgti apimtam stiprių emocijų, susipažins su emocijų valdymo būdais, sužinos, kaip juos pritaikyti, kai apima stiprios emocijos.
– Poilsis ir atsipalaidavimas, aptariant dienos pasiekimus.

Ketvirta diena:

Pažintis su tradiciniais amatais „Kūrybinės dirbtuvės“. Rytinė mankšta.
– „Amatų dirbtuvės“ – drožyba ir šaukštų gamyba, veltinis, dekupažas, sviesto mušimas, kastinio gamyba, nėrimas, mezgimas, audimas (grupės bendru sprendimu).
– „Debatai“ – jaunuolių pasirinkta tema bus organizuojami debatai.
– Poilsis ir atsipalaidavimas, aptariant dienos pasiekimus.

Penkta diena:

Pažintis su tradiciniais amatais „Kūrybinės dirbtuvės“. Rytinė mankšta.
– „Amatų dirbtuvės“ – drožyba ir šaukštų gamyba, veltinis, dekupažas, sviesto mušimas, kastinio gamyba, nėrimas, mezgimas, audimas (grupės bendru sprendimu).
– „Debatai“ – jaunuolių pasirinkta tema bus organizuojami debatai.
– Poilsis ir atsipalaidavimas, aptariant dienos pasiekimus.

 

 

Organizatoriai pasilieka galimybę keisti numatytą programą.

Norėdami daugiau sužinoti apie emocinio intelekto lavinimo vasaros stovyklą, skambinkite tel. 8615 10650 arba rašykite info@ugdykim.lt.

 

Emocinio intelekto lavinimo vasaros stovyklos registraciją rasite čia: