2017-07-04

Doc. dr. Sigita Burvytė ir Vilma Augustinė

Kviečiame draugauti

2017 m. kovo 8 d. duris atvėrė naujai įsteigtas vaikų dienos centras (toliau (VDC) „DraugAUK“, kuris veikia Plungės Senamiesčio mokykloje. Šios mokyklos vaikai turi galimybę kūrybingai ir aktyviai leisti laisvalaikį po pamokų sumanių pedagogų draugijoje. Po pamokų vaikai renkasi į centrą ir bendrauja tiek vieni su kitais, tiek su centro darbuotojais bei paruošia namų darbus ir užsiima kitomis kūrybinėmis veiklomis, kurias jiems pasiūlo VDC specialistai.

Mokslo metų eigoje didžiąją dalį vaikų laiko centre užėmė pamokų ruoša. Po to specialistai kartu su vaikais gamino maistą ir žaidė, bendravo, dalinosi įspūdžiais, lavindami socialinius įgūdžius. Vilma Augustinė kūrė, talkinant Virginijai Burvienei VDC „DraugAUK“ užsiėmimų edukacijas, kurios buvo orientuotos į vaikų kūrybingumo, pasitikėjimo savimi, empatijos ugdymą ir gebėjimo sugyventi su kitais stiprinimą.

Š.m. birželio mėnesį dailės mokytoja Aldona Bieliauskienė dalinosi savo patirtimi su vaikais ir įtraukė juos į prasmingas dailės terapijos veiklas, kurios padėjo vaikams atsiskleisti ir išreikšti save dailės pagalba. Vaikai piešė įvairiomis priemonėmis, pynė apyrankes, lipdė vazeles, darė atvirukus savo artimiems mylimiems žmonėms, mokėsi įvairiausių rankdarbių technikų (siuvo, nėrė vašeliu), senus batus pavertė naujais kūriniais.

VDC lankantys vaikai išbandė maisto gaminimą. Kai kuriems vaikams tai buvo nauja patirtis, o kai kurie dalinosi savo sukaupta maisto gaminimo patirtimi. Vaikams patiko patiems mokytis gaminti maistą bei jį paversti meno kūriniais per dailės terapijos užsiėmimus.

Lietingu oru vaikai žiūrėdavo filmus, kuriuos paskui aptardavo su centro specialistais. Vaikai žiūrėdavo specialistų kruopščiai ir apgalvotai atrinktus filmus, kuriuos paskui aptardavo visi kartu. Filmų terapija leido vaikams geriau pažinti save bei ugdytis empatijos jausmui.

VCD veiklos padėjo vaikams įgyti bendravimo ir bendradarbiavimo su kitais gebėjimą, suteikti pirmąją pagalbą susižeidus. Pasitikdami vasarą, pilni įspūdžių ir džiugių emocijų, vasaros pradžią atšventėme Plungės miesto parke. Prasidėjus vasarai vaikai noriai lankosi centre ir smagiai užsiima kūrybiniais darbais bei kaupia gyvenimišką patirtį atlikdami gyvenimiškus įgūdžius stiprinančias užduotis.

Vaikų tėveliai taip pat džiaugiasi VDC „DraugAUK“ veikla ir noriai įsitraukia į siūlomas veiklas tiek jų vaikams, tiek tėvams. Entuziastingai gilindami savo pozityviosios tėvystės žinias ir stiprindami savo įgūdžius šioje srityje tėvai stengiasi perkelti šias teorines įžvalgas į probleminių vaikų ugdymo situacijų sprendimą.