Dažnu atveju noras dirbti geriau pasireiškia tuo, kad pedagogas dirba daugiau. Nes geriau negu galiu, iš tikrųjų aš negaliu. Vadinasi tada pradedama dirbti daugiau ir taip atimamas laikas iš kitų žmogui svarbių gyvenimo dalių – pomėgių, laisvalaikio, bendravimo su draugais, santykių su artimaisiais. Šiais atvejais žmogus susitelkia tik į darbą ir mano, kad visa kita gyvenime gali palaukti.
Būna momentų, kad ir savo darbą mylintiems pedagogams, darbas tampa nemielu ir žmonės jaučiasi emociškai išsekusiais, nebeturinčiais jėgų daryti tą, ką daro, būti tokiais pat kūrybingais, kokiais buvo. Dažnai jaučiasi liūdni, tai kas džiugindavo ir buvo vertinga, praranda vertę.
Ir tai dažnai parsireiškia pedagogams ir kitų su žmonėmis dirbančių profesijų atstovams. Jeigu vaikai anksčiau juos džiugindavo, o dabar jie daugiau erzina, pykdo ar dažnu atveju atrodo kaip kliūtis, tai yra vienas iš perdegimo požymių. Sumažėja pasitenkinimas savo darbu ir pedagogui pradeda atrodyti, kad su juo pačiu kažkas yra negerai, kad jis kažko nežino ar nemoka.
Seminaro metu sužinosite
Jeigu paminėti simptomai jums pažystami, tai reiškia, kad reikia keisti save ir šis seminaras kaip tik jums. Seminaro metu įgysite gebėjimą išskirti gyvenimo prioritetus bei įgysite laiko vadybos žinių. Seminaro metu analizuosime kaip išmokti gyventi laimingai ir realizuoti save darbe neperdegant ir valdant sudėtingas darbe iškylančias stresines situacijas. Analizuosime kaip to galima išmokti remiantis naujausiais smegenų tyrimais.
Tik gyvenant gyvenimą kuris teikia džiugesį galima susikurti darbinius tarpusavio santykius, kuriuose stresas yra valdomas. Na o vaikai laimingais būti mokosi stebėdami mus – suaugusiuosius. Kas gali būti geriau už matomą pavyzdį? Šiandien pedagogai, tėvai ir kiti ugdytojai pirmiausiai turi išmokti dirbti su gera nuotaika, kūrybingai nusiteikę ir vieni kitus palaikydami. O pasiekti šito gali kiekvienas, jeigu žinos ir mokės atpažinti perdegimą bei gebės valdyti stresines situacijas.
Seminaro metu kalbėsimės:
- Kaip atpažinti perdegimą;
- Kas yra stresas ir kaip jį valdyti;
- Kaip padėti sau;
- Išbandysime savipagalbos praktikas.
Tik kūrybinga veikla užsiimantys suaugę, kurie kuria, veikia ir jaučiasi laimingais, gali užauginti laimingą žmogų. Darbas su vaikais įpareigoja užsiimti savipagalba valdant stresines situacijas. Nes tik būdami ramūs ir gerai nusiteikę galime vaikams sukurti harmoningas ugdymosi sąlygas.
Paskaitos užsakymas
Norėdami ir savo ugdymo įstaigoje užsakyti dr. Sigitos Burvytės vedamą pedagogų kvalifikacijos kėlimo paskaitą norima tema, užpildykite žemiau esančią formą, skambinkite 8 655 64853 arba rašykite info@ugdykim.lt