2013-11-13

Mokslinėje – praktinėje konferencijoje „Negalios suvokimas ir požiūris į ją šiuolaikinėje visuomenėje“

2013.10.30 Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje vyko mokslinė – praktinė konferencija „Negalios suvokimas ir požiūris į ją šiuolaikinėje visuomenėje“, kurioje skaitė pranešimus  ir LEU SKI dėstytojos  doc. dr. Regina Giedrienė ir dr. Lektorė Sigita Burvytė. Konferencija skirta vadovėlių autoriaus, logopedo eksperto Juozo Danilavičiaus 85-mečiui.

Konferencijos pradžią paskelbė  žinomos pianistės Guodos Indriūnaitės gyvai  atliekamos muzikos garsai. Pranešimus skaitė: Šiaulių universiteto Socialinės gerovės ir negalės studijų fakulteto Specialiosios pedagogikos katedros vedėjas doc. Dr. Algirdas Ališauskas; LEU SKI Socialinio ugdymo katedros doc.dr. Regina Giedrienė; LEU SKI Socialinio ugdymo katedros, VšĮ „Vaikų ugdymas“ lektorė dr. Sigita Burvytė; Vadovėlių autorius, logopedas ekspertas Juozas Danilavičius; Leidyklos „Šviesa“ ikimokyklinio, priešmokyklinio ir specialiojo ugdymo leidinių vadovė Loreta Morkevičienė; LŠTA mokymo programų vadovė, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto doktorantė  Juozo Danilavičiaus dukra Audronė Nakrošienė; Anykščių r. Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos vyr. logopedė Raimonda Kirvėlienė; Anykščių r. Troškūnų Kazio Inčiūros vidurinės mokyklos vyr. spec. pedagogė Vilma Žvybienė; Anykščių švietimo pagalbos tarnybos logopedė metodininkė Birutė Galatiltienė.

Konferencijos salėje vyko paroda Juozo Danilavičiaus knygų ir rankraščių,.Renginyje dalyvavo specialiojo ugdymo pedagogai, pradinių klasių mokytojai, priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo pedagogai iš Utenos, Molėtų, Ukmergės, Ignalinos, Vilniaus ir Anykščių rajonų. Konferencijos metu  veikė  gerb. Juozo Danilavičiaus knygų ir   rankraščių paroda „Mokytojo džiaugsmas ir skausmas“ buvo eksponuojama leidyklos „Šviesa“ mokymo priemonės ir leidiniai.

Nuo 1978 m. iki šiol J. Danilavičius gyvena Anykščių rajone, čia jis apibendrino turtingą pedagoginę praktiką, parašė ir išleido metodinius leidinius bei elementorius įvairių amžiaus grupių vaikams. Iš jo elementorių mokosi skaityti XXI a. pradžios mažieji lietuvaičiai visame pasaulyje. (žinutė iš laikraščio „Anykšta“)

1 komentaras apie “Mokslinėje – praktinėje konferencijoje „Negalios suvokimas ir požiūris į ją šiuolaikinėje visuomenėje“

  1. Manau, kad konferencija turėjo būti labai įdomi ir informativi bei naudinga, nes tokių renginių, konferencijų reikia kuo daugiau, kad visuomenėje būtų kuo mažiau patyčių, neigiamo požiūrio ir diskriminacijos negalią turintiems žmonėms ir kad žmonių požiūris į juos pasikeistu.

Komentavimo galimybė išjungta.