2013-05-07

Vilniaus lopšelis-darželis ,,Žilvitis“
Auklėtoja metodininkė Ramunė Gustienė
Vyrenioji auklėtoja Jurgita Riaubytė

Vaikų meno projektas „Skarelė mamai“

Mamyte, aš tau pievoje
Surasiu baltą debesį.
Balčiausią pienės pūką-
Lengvutį kamuoliuką

Z. Gaižauskaitė

Vilniaus lopšelis-darželis ,,Žilvitis“ kiekvienais metais dalyvauja respublikiniame vaikų meno projekte, skirtame paminėti motinos dieną. Šį projektą jau daugelį metų organizuoja Kauno menų darželis ,,Etiudas“.

Vis galvojame kuo pradžiuginti vaikus ir jų mamytes. Šiais metais projektas vadinosi ,,Skarelė mamai“ ir eksponavimo erdvę buvo pasiūlyta pasirinkti individualiai. Kilo idėja skareles mamai eksponuoti prie Vilniaus Palaimintojo Jurgio Matulaičio bažnyčios. Susisiekėme su dvasininkais ir gavome jų leidimą eksponuoti vaikų kūrybinius darbelius ,,Skarelė mamai “prie bažnyčios, ant augančių medžių. Kadangi mūsų siekis yra visapusiškas vaikų ugdymas, tai dalyvaudamos šiame projekte siekėme ir kitų uždavinių: vaikų elgesio įvairioje socialinėje aplinkoje ugdymo, bendravimo ir bendradarbiavimo su bendraamžiais ir suaugusiais skatinimo, saugumo jausmo stiprinimo.

,,Pelėdžiukų“ grupės vaikai (2-3 metai) skareles mamoms puošė savo delnukų atspaudais. ,,Žiogelių“ grupės vaikai (4-5 metai) skareles siuvinėjo ir aplikavo pavasarinėmis gėlėmis. Vaikai šiai išvykai labai ruošėsi ir kūrė linkėjimus savo

mamoms: ,,Linkiu mamytei meilės“ (Ugnė 4 m. 10 mėn.), ,,Linkiu mamytei būti linksmai“ (Karolis 3 m. 5 mėn.), ,,Linkiu mamytei gražaus pavasario“ (Žygimantas 4 m. 8 mėn.), ,,Linkiu mamytei sveikatos“ (Ineta 3 m. 5 mėn.), ,,Aš myliu savo mamytę“ (Mažvydas 2 m. 11 mėn.), ,,Padovanosiu mamytei saldainį“ (Rūta 3 m. 2 mėn.). Pasigaminę skareles, apsivilkę atšvaitinėmis liemenėmis, patraukėme visi link bažnyčios. Kadangi turėjome pereiti gatvę, prisiminėme saugaus eismo taisykles, šviesoforo spalvas. Vyresnieji vaikai už rankos vedėsi mažuosius draugus. Prie bažnyčios visus pasitiko kunigas Mozė. Tarp medžių pririšome virvelę, ant kurios ir sukabinome vaikų padarytas skareles. Kunigas Mozė pakvietė visus užeiti į bažnyčią. Čia vaikai galėjo patirti visai kitus pojūčius, nesusijusius su jų kasdienybe. Kunigas Mozė vaikams paaiškino ko žmonės ateina į bažnyčią, kaip joje reikia elgtis,kaip pasisveikinti. Kiekvienas vaikas turėjo galimybę uždegti bažnyčioje žvakutę. Tada padedami kunigo Mozės prašėme sveikatos, laimės savo mamoms. Gavę kunigo palaiminimą susiruošėme eiti atgal, bet kunigas dar kiekvienam vaikui padovanojo po Palaimintojo Jurgio Matulaičio atvaizdą su maldele ir prisakė vaikams padaryti keturis darbus: papasakoti mamai, kad padarė jei skarelę ir pakabino prie bažnyčios, kad uždegė žvakelę už mamos sveikatą, kad labai myli mamą, kad visada jos klausys.

Sugrįžę į darželį dalinomės išvykos įspūdžiais. Vaikų nuomonės ir jausmai buvo įvairūs. ,,Man patiko kabinti skareles‘‘, sakė Karina, Motiejus, Simonas, Rūta, Nojus. ,,Man patiko degti žvakutes“, sakė Akvilė, Einoras, Ernestas, Rugilė, Emilija. ,,Man patiko, kad mūsų daug buvo, visi kartu ėjom“, sakė Žygimantas. ,,Man patiko kunigėlis“, sakė Ineta, Rūta. Vakare vaikai kvietė savo tėvelius apsilankyti jų darbelių eksponavimo vietoje ir pasidžiaugti kartu su jais.

O mes, kaip pedagogės džiaugiamės galėjusios sudaryti sąlygas vaikams įgyti patirties veikiant įvairioje socialinėje aplinkoje, sustiprinti vaikų bendravimą ir bendradarbiavimą. Džiaugiamės, kad vyresnieji vaikai jautė atsakomybę už mažuosius draugus, o mažieji buvo drąsūs ir aktyvūs išvykos dalyviai. Ir visa tai mums padėjo padaryti mamos. Jos net gi nebūdamos šalia rūpinasi mumis, skatina mus apie jas galvoti, mylėti, eiti, tobulėti.