2016-05-13

Ar pasakos skirtos tik vaikams užmigdyti?

Manote,  kad pasakos skirtos tik vaikams užmigdyti? Ekspertų nuomone, įvairios stebuklingos istorijos sužadina vaikų fantaziją, pasąmonėje kuria asmenybės pamatus, formuoja norus ir planus.

Psichologai teigia, kad pasakos gali būti naudojamos kaip terapijos priemonė. Dažniausiai pasakų herojai turi panašių sunkumų, kaip ir klausytojai, todėl vaikai išmoksta spręsti problemas ir įveikti įvairias baimes.

Lietuvos edukologijos universiteto Socialinio ugdymo katedros vedėja dr. Sigita Burvytė mano, kad pasakos yra būdas tėvams užmegzti artimą ryšį su savo vaikais.

„Jeigu tėvai skaito pasakas kartu su vaikais ir užmezga tamprų tiesioginį ryšį, tai, vadinasi, ir užaugęs vaikas turi galimybę ateiti pas tėvus ir išsakyti, kas jam yra blogai. Pasakos yra būdas užmegzti kontaktą“, – teigia S. Burvytė.

Rašytojo Kęstučio Kasparavičiaus teigimu, stebuklingos istorijos kuria asmenybės pamatus ir skatina svajoti.

„Paprastame kasdieniame gyvenime kūrybingumo reikia, kad tu turėtumei kažkokių svajonių, kad jų siektumei ir nebijotumei netikėtų sprendimų“, – mano rašytojas.

7 komentarai apie “Ar pasakos skirtos tik vaikams užmigdyti?

  1. Pasakos lavina vaiko vaizduotę, žadina jo smalsumą. Juk ne veltui pasakos nuo seno yra tokia svarbi žmonių gyvenimo dalis.

  2. Sutinku, su išsakyta nuomone, jog pasakos yra ne tik skirtos vaikams užmigdyti, bet ir užmegzti su jais glaudesnį ir stipresnį tarpusavio ryšį. Mano nuomone, tai yra papildomas laikas tėvams atkreipti dėmesį į savo vaikus ir stengtis surasti bendrą kalbą su jais. Besiklausydami pasakų vaikai ne tik lavina vaizduotę, kalbėjimo ir skaitymo įgūdžius, bet ir jaučiasi saugūs ir mylimi savo tėvų. Tarp tokių tėvų ir vaikų yra užsimezgęs glaudus ryšys, kuris matomas ir iš šono.

  3. Iš asmeninės patirties galiu paantrinti,kad pasakų skaitymas su vaikais tikrai stiprina mūsų ir vaikų ryšį. Labai mėgstame skaityti knygutes. Mažoji dar rik varto,bet jau labai domisi,o brolis geba išklausyti me per ilgiausią pasaką 🙂

  4. Pasakos tikrai yra puikus laiko praleidimo būdas, kada skatinamas vaiko kūrybiškumas, ryšiai su tėveliais. Vakaro ar šiaip tradicija skaityti drauge su vaikais yra puiki. Tačiau kartais iškyla dilema, kaip vaikui atskirti realybę nuo fantazijos, kaip paaiškinti, kad užaugus jie nebus fėjos, princai ar burtininkai.

  5. Manau, kad pasakos nėra skirtos tik užmigdyti vaikus. Sekdami įvairias pasakas vaikams nuo pat gimimo taip mes ugdome jų kūribiškumą, loginį mąstymą, taip nuo pat mažens vaikas pradeda suprasti jį supančią aplinką.

  6. Skaitydami pasakas vaikams galime sukurti daug ugdymo(si) situacijų. Na, pavyzdžiui, viena iš galimų veiklų, tai pasakos herojaus „lėlės“ gamyba. Kartu su vaikais ją pasigaminę galime naudoti kaip „pagalbininkę“ sprendžiant iškilusias problemines situacijas, kai vaikai nepasidalina žaislais ar lavinat jų kalbą.

  7. Labai pritariu S. Burvytės nuomonei, pasakos yra labai svarbi dalis vaiko gyvenime, o matau tik pliusus, nė vieno minuso. Juk santykis tarp vaiko ir tėvų yra labai svarbus.

Komentavimo galimybė išjungta.