2018-12-19

VšĮ „Vaikų ugdymas“ direktorė ir Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos docentė dr. Sigita Burvytė.
Vaikų dienos centro „DraugAUKIME“ socialinė pedagogė Gražina Jurėnienė.

Etninio tapatumo puoselėjimas VDC „DraugAUKIME“

Vaikų dienos centro „DraugAUKIME“ ugdytojams svarbu, kad vaikai gerai pažintų Kupiškio krašto etninę kultūrą, kad ir suaugę norėtų čia sugrįžti prisiminę vaikystėje patirtas geras emocijas. Todėl apie tai daug kalbamės su vaikais ir įvairių kūrybinių dirbtuvių metu mūsų kraštui būdingais ornamentais dekoruojame savo rankdarbius.

Siekdami puoselėti vaikų etninį tapatumą Kupiškio etnografijos muziejuje organizavome edukacines pamokėles „Margučiai, jų raštai“ ir „Eglutės žaisliukai iš šiaudų“.

Vaikai, matydami gerą Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos bendruomenės narių tarpusavio bendradarbiavimo pavyzdį, ir patys turi iš ko mokytis padėti vieni kitiems užsiimant įvairiapusiškomis kūrybinėmis veiklomis.

Fizinį VDC „DraugAUKIME“ vaikų aktyvumą padeda ugdyti centro edukatoriai kartu su kūno kultūros mokytoja. Jie kartu organizuoja įvairias aktyvias veiklas vaikams. Viena labiausiai vaikams patikusių veiklų buvo kvadrato varžybos.

Edukacija vyksta ir valgykloje, kur vaikai mokosi gaminti įvairius patiekalus iš paprastų produktų. Vaikai pamėgo gaminti sumuštinius su obuoliais, kuriuos retkarčiais skanauja prie Kupiškio marių.

Čia jie vyko žaisti judriųjų žaidimų gamtoje. Daug laiko leidžiame vaikų žaidimo aikštelėje, kur žaidžiame įvairius judrius laisvalaikio ir kitokius žaidimus. Kadangi šiandien sunku atitraukti vaikus nuo kompiuterinių žaidimų, VDC „DraugAUKIME“ vaikams siekiame sukurti alternatyvią edukaciją natūralioje gamtoje, kuri jiems būtų patraukli. Galime pasidžiaugti savo darbo rezultatais, nes vaikai noriai įsitraukia į edukacines veiklas, kurios vyksta tiek gamtoje, tiek kitose edukacinėse erdvėse.