Všį „Vaikų ugdymas“ direktorė/lektorė;
LEU SEF Socialinio ugdymo katedros vedėja
doc. dr. Sigita Burvytė

Gyvoji edukacija kartu su LPUPA Marijampolės skyriaus motyvuotais pedagogais

2015 m. lapkričio 2 d. Marijampolėje gyvosios edukacijos verpetuose sukosi gausus būrys LPUPA Marijampolės skyriaus pedagogų kartu su Všį „Vaikų ugdymas“ direktore ir LEU SEF Socialinio ugdymo katedros vedėja doc. dr. Sigita Burvyte. Lietuvos edukologijos universiteto mokslinių tyrimų duomenys buvo pritaikyti praktiškai analizuojant problemines vaikų ugdymo situacijas ir ieškant tinkamiausių jų sprendimo būdų. Savo darbu gyvenantys, daug žinių ir patirties turintys, mokantys stebėti ir pažinti šių dienų vaikus, pedagogai ieškojo tinkamiausių būdų tinkamai suteikti vaikų tėvams informaciją, kad jų vaikams būtu kuo harmoningesnės ugdymosi sąlygos.

Seminaro metu diskutavome, kalbėjomės ir siekėme išmokti tinkamai perduoti informaciją vieni kietiems bei vaikų tėveliams. Siekėme rasti tinkamiausius pagalbos tėvams būdus vaikų ugdymo klausimais. Pedagogai dalinosi savo gerąja darbo patirtimi bei ieškojo probleminių situacijų sprendimo. Pamatėme, kokie esame visi skirtingi, kaip skirtingai jaučiamės toje pačioje situacijoje, kaip svarbu gebėti pažinti save, savo emocijas ir jas tinkamai reikšti tiek bendraujant su vaikais, tiek su jų tėvais. Vaikai mokosi iš mūsų – suaugusiųjų pavyzdžio, todėl turime savo elgesiu ir žodžiais rodyti tinkamą pavyzdį.

Šiuolaikinių vaikų ugdymo procese ir bendravime su vaikų tėvais svarbūs tarpusavio santykiai, todėl siekiant vaikus išmokyti ir suteikti žinias, pirmiausiai svarbus tampa harmoningas tarpusavio santykių sukūrimas ir būtina tam skirti laiko.

Seminaro pabaigoje lektorė apdovanojo gerb. mokytoją Renatą Gecevičienę vaiko ambasadoriaus nominacija – tai žmogus, skiriantis daug laiko savo kvalifikacijos kėlimui ir rūpinasi kolegų ir tėvų gerove, kad vaikams mokykloje būtu gera. LPUPA Marijampolės skyriaus pirmininkei Jolantai Mikulienei didžiulė pagarba ir dėkingumas už puikią seminaro organizaciją ir bendradarbiavimą vaikų gerovei.

Šiuo metu visuomenėje vyksta spartūs pokyčiai tarpusavio santykių plotmėje ir ne kiekvienas žmogus turi laiko juos analizuoti, suvokti ir suprasti. Seminaro metu suteiktos žinios praktiškai pritaikomos realiose gyvenimiškose situacijose, remiantis naujausiais moksliniais tyrimais, taikant gyvosios edukacijos metodus, padedančius pedagogams surasti vaikų probleminių situacijų sprendimus, siekiant bendradarbiauti su vaikų tėvais.

Tiek tėveliai, tiek pedagogai gali rasti naudingos informacijos vaikų ugdymo klausimais portale www.ugdykim.lt. Taip pat informaciją apie nemokamas paslaugas tėvams.

Kuo daugiau įvairių potyrių žmogus patiria vaikystėje ir suaugę jam padeda juos įveikti savarankiškai, tuo labiau jis užauga savarankišku, savimi pasitikinčiu, kūrybingu, smalsiu, lanksčiu, valingu ir kt. žmogumi. Visas žmogiškas savybes žmogus turi išsiugdyti vaikystėje, o mes suaugę jam turime netrukdyti, bet padėti ir pasitikėti.

 

3 komentarai apie “Gyvoji edukacija kartu su LPUPA Marijampolės skyriaus motyvuotais pedagogais

  1. Tokie seminarai tikrai yra reikalingi ir naudingi . Puikios mintys, tobulinti bendras pedagogines vaikų gyvenimo darželyje organizavimo sąlygas , stiprinti būsimųjų mūsų šalies piliečių visuomeninio ir auklėjimo šeimoje tarpusavio ryšį.

  2. Manau gerai, kad paliesta tema apie tinkamą informacijos perdavimą, nes iš tiesų kiekvienas pateikiamą informaciją priima savaip. Tokie seminarai Padeda tobulėti tiek tėvams, tiek pedagogams.

  3. Mano nuomone,tokie seminarai reikalingi, ne tik tam,kad pamokyti tevus,kaip aukleti savo vaikus,o tam kad pasidalinti skirtingom situacijom,patirtimį.Tokie seminarai padetu, ne tik jaunom šeimom,bet ir patirusiems teveliams.

Komentavimo galimybė išjungta.