Vaikų emocinės ir fizinės sveikatos stiprinimo vasaros stovykla „Sveikai gyvenu – save atrandu 2024“

Šiuolaikinėje skubančioje visuomenėje esame įsukti spartaus gyvenimo tempo. Vaikai, siekdami geresnių akademinių pasiekimų, išgyvena stresą, o tėvai ir mokytojai, norėdami padėti jiems siekti akademinės pažangos, dažnu atveju aukoja tarpusavio ryšį su vaikais juos auklėdami.
Jeigu norite padėti sustiprėti savo vaikams fiziškai, siekiate padėti jiems atrasti bendravimo džiaugsmą atsitraukus nuo virtualių įrankių, tyrinėjant savo ir kitų emocijas, jausmus bei supantį pasaulį, ši stovykla skirta jūsų vaikams.
Jau daugiau nei 10 vasarų organizuojame stovyklas vaikams. Turime savas tradicijas ir ritualus, kurie padeda vaikams mokytis prisiimti asmeninę atsakomybę už sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymąsi – darant rytines mankštas, sportuojant, mokantis atpažinti savo jausmus ir emocijas įgyvendinant kultūrines ir kūrybines STREAM edukacijos elementais paremtas veiklas. Vaikai turės galimybę mokytis planuoti savo dienos veiklas, rodyti iniciatyvą ir siūlyti savo mėgstamas veiklas, laisvu metu organizuoti visiems smagius žaidimus. Tai savalaikė, vaiko laimingo gyvenimo poreikius atliepianti ir sveikos gyvensenos įgūdžius stiprinanti vasaros poilsio stovykla, kurioje bus taikomi STREAM ir naujausiais neuromoksliniais tyrimais paremti edukacijos metodai.

Vaikų stovyklos uždaviniai

  1. Sužadinti vaikų smalsumą tyrinėti juos supantį pasaulį per artimiausios gamtos giluminį pažinimą per patyrimą ir tarpusavio bendravimą. Bus edukaciniai užsiėmimai „Pažinkime augalus“ ir „Vabaliukų foto medžioklė“, kurių metu tyrinėsime gamtą ir bendrausime tarpusavyje.
  2. Susipažinti su lietuvių liaudies rankdarbiais, mados ir floristikos bei fotografijos pagrindais. Kūrybinių dirbtuvių metu vykdysime projektines veiklas, kurios padės pažinti kiekvienam savo resursus ir pasinerti į kūrybinius verpetus.
  3. Savęs pažinimas vyks edukatoriams moderuojant kūrybines vaikų veiklas, kurių metu kiekvienas pažins tiek save, tiek šalia esančius ir mokysis sugyventi kartu. Vaikai mokytis pakantumo, empatijos ir atjautos vienas kitam.

Vaikų emocinės ir fizinės sveikatos stiprinimo stovyklos gairės

Laikas: 1 GRUPĖ – 2024 m. liepos 8–12 d.
Trukmė: 5 dienos.
Atvykimas: 9 val.
Vaikų amžius: 6 – 14 metų.
Grupės dydis: iki 35 vaikų.
Vieta: kaimo sodyba „Pas Jeronimą“, Tvenkinių g. 8, Varkaliai, Plungės r. (rodyti žemėlapyje)
Kaina: vaikui – 220 eurų (neįskaitant maitinimo).
Maitinimas: Maitinimas: maistas organizuotai užsakomas iš kavinės (3 kartus per dieną), kaina – 18 eurų dienai. Iš viso maitinimas kainuoja 90 Eur.
Stovyklos kaina vienam vaikui – 310 Eur.

Nakvynė: Nakvynė: reikia turėti palapinę.

Registracija bus priimta gavus avansinį mokėjimą – 100 eurų. Likusi dalis turi būti sumokėta likus 30 kalendorinių dienų iki stovyklos pradžios.
Emocinio intelekto lavinimo vasaros stovyklos registraciją rasite čia:

Kasdienės veiklos: rytinė mankšta, diskusijos ir praktinės užduotys vaikų ugdymo klausimais, patyriminis mokymasis, žaidimai, piliakalnių lankymas, kūrybinės dirbtuvės, bendravimas, maudynės, etnokultūrinės vakaronės, vakaro meninė programa ir pašnekesiai prie arbatos puodelio, dienos įspūdžių aptarimas. Veiklos paremtos STREAM edukacine prieiga ir sumanios edukacijos principais, žaidimais ir sužaidybintomis situacijomis.

Veiklos zonos: didelis valgomasis su židiniu, daug jaukių erdvių pokalbiams, šaldytuvas, virdulys, visi reikalingi stalo įrankiai, tvenkinys su liepteliu, 2 tualetai ir dušas, lauko pavėsinė esant lietingam orui, pievelė žaidimams, medinės laipynės, karstyklės, 3 tvenkiniai žvejybai.

Atsivežti: stovyklavimo reikmenis (palapinė, miegmaišis, čiužinys), patogius paprastus rūbus atitinkamam orui, asmens higienos priemones ir maudymosi reikmenis, galvos apdangalą, užtiesalą pasitiesti ant žolės, drėgmei atsparią aprangą, guminius batus, lauko žaidimų (pvz., kamuolį, badmintoną, skraidančią lėkštę), mėgstamų knygų ir gerą nuotaiką.

Veiklų pobūdis ir pristatymas: visos stovyklos veiklos orientuotos į tai, kad padėtume vaikams atsitraukti nuo virtualios aplinkos ir kaupti gyvenimišką patirtį gyvenant su kitais, stebint supančią aplinką bei mokantis realizuoti save kūrybinėse veiklose. Stovyklos metu įgytos patirtys padės vaikams sustiprinti fizinę ir emocinę sveikatą.

Laisvu nuo veiklų laiku vaikai galės rinktis iš 30 skirtingų individualių arba grupinių lavinamųjų žaidimų. Vaikai žais šaradas, vyks edukaciniai pokalbiai su edukatoriais vaikams aktualiomis temomis. Iškilus poreikiui, vaikai bus konsultuojami individualiai ir / ar teikiant grupines konsultacijas bei reikiamą socialinę ir emocinę pagalbą.

Kiekvienos dienos pabaigoje bus aptariami dienos įspūdžiai, veiklos, įgytos patirtys ir sprogdinama „Bomba“.

Preliminari stovyklos programa

Pirma diena:

„Susipažinkime. Tai – aš. O kas tu?“ Pirmoji stovyklos diena skirta dalyviams susipažinti, tyrinėti stovyklos teritoriją, kurti stovyklos taisykles.
Edukacinė žinutė vaikams. Vaikai stiprins gebėjimą pastebėti savo ir kitų vidinius resursus bei mokysis prisistatyti, išgirsti, suprasti, priimti šalia esantį autentišką draugą su išskirtinėmis savybėmis bei charakterio bruožais. Šiuos įgūdžius vaikai lavins spręsdami sužaidybintas situacijas.
Susipažinius vaikai bus suskirstyti į grupes, kuriose pagal duotas temas galvos scenarijus. Vėliau šie scenarijai bus suvaidinti ir nufilmuoti. Stovyklos pabaigoje lauks filmo peržiūra.
Diena skirta savo stiprybėms pažinti bei vidiniams resursams atpažinti, pažinti kitus vaikus, stiprinti tarpusavio santykius ir žaisti susipažinimo žaidimus.
Pirmą dieną bus organizuojamos aktyvios fizinės-edukacinės veiklos.

Antra diena:

„Kartu veikiu – save atrandu ir linksmai gyvenu“. Rytas prasideda judriais žaidimais, mankšta.
– „Smalsuolių kūrybinės laboratorijos“ – įtraukiančios ir integruotos gamtos ir technologijų tyrinėjimais pagrįstos patyriminės veiklos (pvz., kaip sukonstruoti estetiškus ir funkcionalius lauko baldus, kurie sukurtų jaukią erdvę vaikų diskusijoms ir kt.).
– „Lobio paieška Plungės Oginskio parke“ – orientacinis žaidimas padės vaikams mokytis spręsti problemines situacijas ir pažinti gražias Plungės Oginskio parko vietas, talkinant sumaniems edukatoriams.

Trečia diena:

„Jausmus atpažinau – save supratau“. Rytinė mankšta.
– „Jausmų šarada“ – žaidimas skirtas susipažinti su jausmų įvairove bei suvokti veiksmų ir žodžių galią, reiškiant jausmus.
– Teminė fotosesija ir teatralizuotas savęs pažinimas. Bus organizuojama teminė grupinė fotosesija, vaikai gaus šios fotosesijos nuotraukas, kuriose tyrinės savo jausmų išraiškas. Jausmams ir emocijoms atpažinti bei tinkamai saviraiškai lavinti bus pasitelkiama teatro edukacija ir fototerapija, kuri padės vaikams pažinti savo emocijas ir jausmus bei įgalins kiekvieną analizuoti save ir atpažinti, kada pažeidžiamos asmeninės ribos.
– „Gamtos vaizdų terapija valdant emocijas“ – vaikai susikurs savipagalbos planą, kaip elgtis apimtam stiprių emocijų, susipažins su emocijų valdymo būdais, sužinos, kaip juos pritaikyti, kai apima stiprios emocijos.
– Poilsis ir atsipalaidavimas, aptariant dienos pasiekimus.

Ketvirta diena:

Pažintis su tradiciniais amatais „Kūrybinės dirbtuvės“. Rytinė mankšta.
– „Amatų dirbtuvės“ – drožyba ir šaukštų gamyba, veltinis, dekupažas, sviesto mušimas, kastinio gamyba, nėrimas, mezgimas, audimas (grupės bendru sprendimu).
– „Gondingos mūšis“ – kursime istorinio mūšio scenarijų ir jį sužaidybinsime.
– Poilsis ir atsipalaidavimas, aptariant dienos pasiekimus.

 

Penkta diena:

„Savo talentus realizavau – laimingas tapau“.
– Rytinė mankšta.
– „Mados šuo“ – pagal savo talentus ir duotą instrukciją vaikai sukurs rūbą, kurį demonstruos baigiamojo renginio metu.
– „Talentų šou“ – kiekvienas vaikas pristatys savo talentą baigiamojo renginio metu, o edukatoriai padės kiekvienam vaikui pasiruošti.
– „Varkalių gegužinėje“ – lietuvių liaudies šokiai, dainos kartu su tėveliais ir svečiais. Žaisime lietuvių liaudies žaidimus, dainuosime dainas, o tai prisidės prie vaikų tautiškumo, tarpusavio ir šeimos narių tarpusavio santykių stiprinimo bei puoselėjimo.
– Stovyklos refleksija ir savo patirčių įvertinimas.

 

Organizatoriai pasilieka galimybę keisti numatytą programą.

Norėdami daugiau sužinoti apie emocinio intelekto lavinimo vasaros stovyklą, skambinkite tel. 8615 10650 arba rašykite info@ugdykim.lt.

 

Vasaros stovyklos registraciją rasite čia:

1 GRUPĖ – 2024 m. liepos 8–12 d.