2012-07-30

Tėvas ir motina

Pasaulis yra dualus. Vaikas turi pajausti šilto ir šalto, juodo ir balto, gero ir blogo. Jis turi tėtį ir mamą. Pasaulis yra dėsningas ir tuo pačiu chaotiškas, todėl vaikas turi būti universalus, pasiruošęs įvairiems gyvenimo iššūkiams.

Panagrinėkime, ką, paleisdami į pasaulį žmogų, turi duoti tėvas ir ką motina?

Gamta patvarkė taip, kad žmogus gimsta iš moters ir jeigu jis buvo laukiamas, pajunta jos globą ir meilę, kūno šilumą ir aprūpinimą maistu. Taip jo smegenyse užsifiksuoja poreikis gyvenime ieškoti to paties, ką jis patyrė tik gimęs. Jam fiksuojasi socialumo jausmas – meilė žmonėms. Glaudus vaiko kontaktas tęsiasi apie 5 metus, o pirmuosius 2 metus vaikas kitų, taip pat ir tėvo, vengia. Kadangi per pirmuosius penkerius metus žmogus beveik visiškai susiformuoja, tai tada teisūs yra tie, kurie sako, kad: „kokia moteris, tokia ir tauta, kokia tauta, tokia ir valdžia“.

Gamta racionali ir nieko nereikalinga nelaiko. Tai kam reikalingas vyras – tėvas? Gamtoje patinai saugo teritoriją ir vykdo selekciją – gerina rūšies prisitaikymą prie esamų sąlygų. Mokslininkai priėjo išvadą, kad moteriškasis pradas atsako už kiekybę, o vyriškasis – už kokybę. Moteris savo vaikų tėvu pasirenka sveiką ir stiprų vyrą ir po penkerių metų jam patiki vaiko, ypač berniuko, paruošimą gyvenimui. Vaikams nebūtina aiškinti, kokie jie turi būti tarp žmonių. Jie tai mato iš savo tėvų tarpusavio santykių ir jiems tai užsifiksuoja visam gyvenimui, tad ir jų pačių elgesys jų sukurtoje šeimoje bus analogiškas.

O vis gi, kam reikalingas tėvas?

5 komentarai apie “Tėvas ir motina

  1. Visiška teisybė, kad motina gamta viską sudėliojusi genialiai. Dviejų žmonių meilė, vėliau santuoka, vaikelio gimimas kiekvieno gyvenime užima svarbų, dažniausiai ir svarbiausią vaidmenį. Vaikui reikalingas abipusis auklėjimas, o svarbiausia pats tėvų santykių pavyzdys. Manau augant nepilnoje šeimoje, didėja tikimybė, kad ir užaugusio vaiko šeima nebus darni. Paprasčiausiai, vaikui nėra iš ko rinktis, jis nemato realių šeimyninių santykių, nesusiformuoja tinkamas jo požiūris į šeimą. Manau , kad tėvų pareiga, vaiką užauginti abiems, o jei tai neįmanoma atskirai, tačiau skiriant daug laiko jaunajai atžalai.

  2. Pilnai sutinku su nuomone, kad tėvas vaikams reikalingas kokio amžiaus jie bebutų.Manau kudikystėje ir ankstyvoje vaikystėje, tėvas taip pat reikalingas kaip ir mama,nes šiuolaikiniai tėvai sugeba ne ką prasčiau už mamas pasirūpinti mažyliu.o jei vaikas su tėčiu jaučiasi puikiai, vadinasi tėtis savaime jau yra reikalingas.Svarbu,kad vaikutis nuo pat pirmų dienų matytų ir jaustų abiejų tėvų buvimą ir meilę.Vaikas nuo mažens, bendraudamas su abiem tėvais, pradeda suvokti ir suprasti esminius vyro ir moters skirtumus.Juk tėtis stipresnis,reiklesnis,ne toks švelnus ir sentimentalus, bet su juo vis tiek gerą ir saugu.Berniukai visada pradeda mėgdžioti savo tėčius.Tėtis, jiems pats geriausias mokytojas, kaip tapti tikru vyru.Be tėvo augę berniukai dažnai būna lepūs, nekantrūs,nesugebantys atlikti elementariausių vyriškų darbų.Negaliu teigti, kad mergaitės visiškai nemėgdžioja savo tėvų.Dažnai ir mergaites galima rasti besikrapštančias su tėčio įrankiais, o užaugusios renkasi tėčių profesijas: ar tai vairuotojo, ar tai policininko.Tai įrodo, kad tėtis joms visada buvo ir yra pavyzdys, idealas ir, kad jos didžiuojasi savo tėčiu. Mergaitėms labai svarbi tėcio nuomone renkantis draugus, o suaugus kuriant šeimą.dažniausiai gyvenimo draugu renkasi vaikiną turinti tokius pat teigiamus charakterio bruožus, kaip ir tėtis.

  3. Tėvas visada reikalingas vaikams, nesvarbu kokio jie amžiaus. Kalbant kūdikius-kai tėvas ima ant rankų kūdikį, jis įvertina jo skirtumus nuo mamos: ir rankos jo ne tokios, ir skruostas šiurkštesnis, ir kvepia tėvelis kitaip, ir balsas jo kitoks, nei mamos. Tai padeda vaikams savo kailiu pajusti, kas yra vyriškas kūnas. Ar tai naudinga ir reikalinga. Labai. Tai praverčia ateityje berniukui, kuris ruošiasi pats tapti vyru; mergaitei, kuri ruošiasi su vyrais bendrauti. Ypač sūnūs ilgisi tėčio kontakto, žvilgsnio, šypsenos, gero žodžio, palaikymo, apkabinimo. Mergaitėms taip pat reikalingi draugiški santykiai su tėčiu. Mat berniukams tėvas būtinas kaip vyriško elgesio modelis, kurį jis pamėgdžioja. Mergaitės vystymesi tėvas taip pat atlieka labai svarbu vaidmenį. Mergaitė nemėgdžioja tėvo, tačiau jo padrąsinimai, paskatinimai suteikia daugiau pasitikėjimo savimi. Juk tėvas gali pagirti savo dukters gražią suknelę ar šukuoseną, arba tai, ką ji padarė pati savo rankomis. Tėvas padeda mergaitei suprasti, kad ji yra graži ir protinga. Kai mergaitė taps vyresne, tėvas turi parodyti, kad jis vertina savo dukros nuomonę, o kai kada net aptarti su dukra savo reikalus. Šiuos tėvo komplimentus mergaitė įsidėmi ilgam. Kai mergaitė užauga ir jos draugų būrį papildo berniukai, labai svarbu, kad tėvas juos teigiamai priimtų, jei jam ir atrodytų, kad berniukai nelabai tinka jo dukrai. Mokydamasi vertinti tėvo vyriškąsias savybes, mergaitė ruošiasi išeiti į pasaulį, kurio pusę sudaro vyrai. Vyrų tipas, kurį ji pasirinks į draugus ar partnerius tapdama mergina, o ypač tą, kurį pamils, jos gyvenimas ištekėjus, daugeliu atvejų bus nulemti tais santykiais, kuriuos ji patyrė ir išgyveno vaikystėje su tėvu. Merginos paprastai savo išrinktuosiuose ieško tų bruožų, kuriuos jos vertino savo tėčiuose.

  4. Tėvas ir mama abu dalyvauja vaiko ugdyme. Pirmaisiais metais svarbiausia mama. Saugumas, meilė, poreikių tenkinimas, juk visai tai neatsiejama nuo mamos. O tėtis tik pažaisti, komunikuoti, bet neilgai. Gal šypsenėlė, gal šiek tiek ilgesnis akių kontaktas, bandymas paragauti ir t.t. Vėliau prasidedant antriesiems metam tėčio vaidmuo vis svarbesnis, todėl, kad vaikui norisi suprasti ir tėti. Vaikas pasidaro vis mobilesnis, savarankiškesnis ir pagalbos užduotims atlikti prašo tėčio, tačiau jei nepavyksta išsigąsta ar susižeidžia, reikalauja mamos, kad paguostų. Tėtis pasirūpina, kad vaikui būtų saugu tyrinėti, kad būtų įdomų, santykis labiau, kaip draugų. Vėliau tėtis aktyviau dalyvauja aiškindamas kas priimtina, kas ne bei mokant priimti atsakomybę už savo elgesį. Tačiau vaikui augant, manau, būtų sunku išskirti, kuris iš tėvų, kuo turi užsiimti, nes vaiko eksperimentų vis daugėjo ir tas kuris su juo tuo metu ir turi atlikti vaidmenį, kuris yra tinkamas tai situacijai. Nesvarbu ar guosti, ar žaisti, ar versti prisiimti atsakomybę už nepriimtiną elgesį. Manau svarbiausia, kad tėvų nuomonės sutaptų ugdymo klausymais.

  5. Manau vaikui yra svarbi tiek mama tiek tėvas visais gyvenimo etapais. Abu tėvai vaikui suteikia meilę, šilumą, saugumo jausmą. Nuo pat gimimo vaiko auginime ir vaiko auklėjime turi dalyvauti abu tėvai, vaikui tai yra labai svarbu. Svarbiausia jog tėvai abu sutartų kaip vaiką auklėti ir kokias vertybes puoselėti. Beabejoės nuo mamos priklauso vaiko požiūris į pasaulį, šeimą. Kokias vertybes mama puoselės savo vaikui, tokį pasaulį vaikas ir matys.

Komentavimo galimybė išjungta.